Piecyki na pellet - MCZ Hydro - z płaszczem wodnym

Piec na pellet MCZ Star Hydro Matic 12kW kamień serpentino

MCZ Star Hydro Matic 12kW

Nowy produkt

Piec na pellet MCZ Star Hydro Matic 12kW kamień serpentino

Piec zgodny z dyrektywą Ecodesign 2022 w sprawie emisji i wpływu na środowisko.

Ten piecyk jest przeznaczony do ogrzewania mieszkań i średniej wielkości domów.

System sterowania piecykiem Maestro za pomocą smartfona.

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Piec na pellet MCZ Star Hydro Matic 12kW kamień serpentino

Piec zgodny z dyrektywą Ecodesign 2022 w sprawie emisji i wpływu na środowisko.

Ten piecyk jest przeznaczony do ogrzewania mieszkań i średniej wielkości domów.

System sterowania piecykiem Maestro za pomocą smartfona.

   

Piecyk na pellet o nowoczesnym wyglądzie. Wykonany ze stali i żeliwa. Boki oraz górny panel zostały wykonane z pięknego naturalnego kamienia serpentino. Sterowany inteligentnym systemem Maestro.

Mechanicznie czyszczący się ruszt - Modele z serii Hydro Matic wyposażone są w automatycznie czyszczony ruszt. Zapobiega on gromadzeniu się popiołu i spieków na ruszcie i eliminuje jego ręczne czyszczenie.

Kryje w sobie całkowicie nowy typ paleniska, gdyż jest ono głębsze i wyższe, sprzyjające naturalnemu widokowi płomienia. Przednia szyba jest bardzo duża, jedna z największych, jakie spotykamy w piecykach na pellet na rynku, co pozwala na pełną wizję ognia. Dzięki nowemu ceramicznemu żarnikowi, płomień pojawia się już w ciągu trzech minut, to o 40% szybciej niż w poprzednich wersjach oraz o wiele niższy pobór prądu.

MCZ Star Hydro Matic to piecyk szczelny, w którym pellet pali się pobierając tlen wyłącznie z zewnątrz, pozwalający na oszczędność i perfekcyjny komfort termiczny w nowoczesnych domach.

Piece MCZ z serii Hydro Matic są w pełni automatyczne. Same się rozpalą, wyczyszczą i wygaszą. Same będą utrzymywały temperaturę odpowiednią dla domowników, a przy okazji będą oszczędzać paliwo (funkcja AUTO-ECO). Ogrzeją wodę w grzejnikach, w układzie podłogowym oraz wodę użytkową. Mogą współpracować z istniejącym systemem grzewczym oraz z solarnym. W związku z wmontowaniem w piec wszystkich niezbędnych elementów jak pompa czy naczynie przeponowe zapewnia bardzo prostą i intuicyjną instalację. Piec pracuje w układzie zamkniętym.

Wygoda użytkowania 

W tym produkcie pojemność popielnika została powiększona do prawie 5 litrów, a przestrzeń wymiennika do ponad 8 litrów. To spowodowało, że piecyk może pracować cały tydzień bez czyszczenia (praca przez 8 godzin dziennie ze średnią mocą).

“Bezszczotkowy” podajnik pelletu

Dzięki zaawansowanej technologii nowe bezszczotkowy silnik podajnika pelletu gwarantuje wysoki komfort akustyczny (pracuje ultra cicho) i znacznie oszczędza energie elektryczną (zużycie 90% niższe w porównaniu do tradycyjnych silników).

System sterowania Maestro

Od dziś sterujesz piecykiem za pomocą swojego smartphona lub tabletu. Piecyk jest sterowany za pomocą aplikacji, co czyni go bardziej intuicyjnym i łatwiejszym w obsłudze niż tradycyjny pilot. Wystarczy zainstalować aplikację w smartphonie lub tablecie, dzięki czemu można nim sterować zarówno w domu jak i w podróży.

W przypadku Maestro jest to pakiet całościowy. Nie ma innych dodatkowych kosztów związanych z zestawem Wi-Fi, który zazwyczaj jest akcesorium, które można nabyć i zainstalować oddzielnie. Standardowo jest wyposażony w wbudowany moduł podwójnego Wi-Fi i można go łatwo podłączyć do smartfona, tabletu lub sieci domowej. Alternatywą dla korzystania ze smartfona jest opcjonalny ręczny pilot zdalnego sterowania, z zainstalowaną aplikacją.

Ponadto, w przeciwieństwie do piecyków z wbudowanym czujnikiem temperatury otoczenia, Maestro może być dostarczony z zewnętrznym mini czujnikiem Wi-FI, który można umieścić w dowolnym miejscu, dzięki czemu można ustawić żądaną temperaturę w każdym pomieszczeniu.

Dane techniczne:

Moc nominalna ogólna: 11,9 kW

Moc nominalna na wodę: 10 kW

Moc minimalna ogólna: 3,2 kW

Moc minimalna na wodę: 1,8 kW

Autonomia pracy: 8-29 h

Pojemność zasobnika: 31l

Zużycie pelet: 0,7-2,7 kg/h

Sprawność przy mocy min.: 96,1%

Temperatura spalin max.: 123 °C

Średnica wlotu powietrza: Ø 50 mm

Średnica wylotu spalin: Ø 80 mm

Pobór prądu: 75W (maks. 390 W przy rozpalaniu, ok.2-3 min.)

Klasyfikacja energetyczna: A+

Ecodesign 2022: tak

Gwarancja: 2 lata

Waga: 153 kg